Wykreślanki historyczne dot. Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

Czym jest wykreślanka?

Wykreślanka historyczna jest specyficznym rodzajem wykreślanki, bowiem została skonkretyzowana na jednej dziedzinie wiedzy, w tym przypadku historii. Polega na wykreślaniu haseł w pionie lub poziomie z danej tematyki historycznej określonej w poleceniu zadania. Rozwiązaniem wykreślanki są pozostałe litery, które nie zostały skreślone. Zazwyczaj są to pewne wyrażenia historyczne, pewne wydarzenia, jakieś hasła. Rozwiązaniem mogą być również dokonania różnych postaci historycznych lub same imiona i nazwiska. Jest to doskonała forma sprawdzenia swojej wiedzy. Przypominanie sobie haseł z określonej tematyki, które następnie trzeba odnaleźć w wykreślance, to ciekawa rozrywka intelektualna. Ważna jest również w związku z tym spostrzegawczość. Dopiero w połączeniu z wiedzą w pełni zaprocentuje ona w postaci uzyskania hasła.

 

Informacje dotyczące niniejszych wykreślanek historycznych

Wykreślanka nr 1

Zad. Skreśl 17 wyrazów związanych z wojną o niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki (hasła pionowo i poziomo).  Pozostałe litery utworzą hasło.   

Wykreślanka nr 2

Zad. Skreśl 19 wyrazów – nazw stanów wchodzących w skład Stanów Zjednoczonych (hasła pionowo i poziomo).  Pozostałe litery utworzą hasło.  

Wykreślanka nr 3

Zad. Skreśl 14 wyrazów – terminów związanych z wojną secesyjną w Stanach Zjednoczonych (hasła pionowo i poziomo).  Pozostałe litery utworzą hasło.   

Pod postem możecie pobrać karty pracy do wszystkich wykreślanek oraz ich rozwiązania. Zachęcamy do wykorzystywania ich na lekcjach historii oraz nauczania pod różne konkursy i olimpiady.

Zainteresowanych tematyką Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej zachęcam do zobaczenia:

 

Załączniki do pobrania: