Wykreślanka historyczna dot. brytyjskiego imperium kolonialnego

Czym jest wykreślanka?

Wykreślanka historyczna jest specyficznym rodzajem wykreślanki, bowiem została skonkretyzowana na jednej dziedzinie wiedzy, w tym przypadku historii. Polega na wykreślaniu haseł w pionie lub poziomie z danej tematyki historycznej określonej w poleceniu zadania. Rozwiązaniem wykreślanki są pozostałe litery, które nie zostały skreślone. Zazwyczaj są to pewne wyrażenia historyczne, pewne wydarzenia, jakieś hasła. Rozwiązaniem mogą być również dokonania różnych postaci historycznych lub same imiona i nazwiska. Jest to doskonała forma sprawdzenia swojej wiedzy. Przypominanie sobie haseł z określonej tematyki, które następnie trzeba odnaleźć w wykreślance, to ciekawa rozrywka intelektualna. Ważna jest również w związku z tym spostrzegawczość. Dopiero w połączeniu z wiedzą w pełni zaprocentuje ona w postaci uzyskania hasła.

 

Informacje dotyczące niniejszej wykreślanki historycznej

Zad. Skreśl 17 wyrazów – terminów związanych z brytyjskim imperium kolonialnym na świecie w XIX i XX wieku (hasła pionowo i poziomo).  Pozostałe litery utworzą hasło.

Brytyjskie imperium - Wykreślanka historyczna dot. brytyjskiego imperium kolonialnego

Pod postem możecie pobrać kartę pracy oraz jej rozwiązanie. Zachęcamy do wykorzystywania ich na lekcjach historii oraz nauczania pod różne konkursy i olimpiady.

Zainteresowanych tematyką odkryć geograficznych, kolonii, kolonializmu zachęcam do zobaczenia:

 

Załączniki do pobrania: