O nas

Misja bloga

Kiedy po studiach zaczynałem misję nauczyciela historii, pasjonata i propagatora tej dziedziny wiedzy, chciałem dać z siebie wszystko, dołożyć wszelkich starań, aby nauczyć dzieci i młodzież. Zacząłem od zespołu szkół (liceum, technikum, zawodówka) w małej miejscowości, następnie przez 5 lat pracowałem w prywatnej warszawskiej katolickiej szkole podstawowej, a obecnie wylądowałem w stołecznym zespole szkół (liceum i technikum). 

Już pierwszy rok pracy w szkole uświadomił mi, że chociaż świeżo po studiach wiedza historyczna w mojej głowie mało nie eksplodowała (z jej nadmiaru oczywiście), to nieraz musiałem zderzyć się z brakiem ciekawych materiałów edukacyjnych do wykorzystania na lekcjach historii. Gdy miałem swoje lekcje, zawsze byłem przygotowany na każdą ewentualność. Gdy trafiło się zastępstwo, okazywało się nieraz, że brakowało mi kart pracy, zadań, jakichś materiałów, które zainteresują uczniów bardziej niż tylko opowieści historyczne w moim wykonaniu czy podręcznik.

 

Wtedy właśnie zrodził się pomysł, aby stworzyć stronę internetową, która pomoże nie tylko mnie, ale również wszystkim innym nauczycielom historii, zapewniając ogromny dostęp do interesujących treści historycznych. Ktoś by zapytał, po co, przecież w chmurze jest pełno tego typu materiałów dydaktycznych. Jest to jednak złudzenie. Otóż faktem jest, że rzeczywiście w sieci możemy znaleźć mnóstwo pomocy naukowych pod kątem historii, ale wiele z nich zostało tam umieszczonych z naruszeniem praw autorskich wydawnictw, które je przygotowały. Aby uniknąć tego typu problemów z powielaniem i nielegalnym wykorzystywaniem treści edukacyjnych, od kilku lat rozwijam stronę www.know-howhistoria.pl.

 

Z czasem postanowiliśmy przekazywać nasze know-how na nauczanie historii, czytanie ciekawych książek historycznych, granie w pouczające planszowe gry historyczne, czy tanie, wartościowe podróżowanie z historią w tle.

 

Razem z moją żoną, Agnieszką, rozwijamy stronę know-howhistoria w duży portal edukacyjny oferujący pomoce, porady, interesujące treści w całości bezpłatne. Od innych stron, podmiotów odróżnia nas to, że prezentowane nasze know-how na know-howhistoria.pl każdy może pobrać i wykorzystać w celach niekomercyjnych do nauki osobistej, pogłębiania własnej wiedzy, nauczania innych.

 

Know-howhistoria obecnie

Know-howhistoria to serwis stworzony dla nauczycieli i uczniów. Powstał z myślą o tych wszystkich, którzy chcą się samodzielnie nauczyć Historii lub nauczyć tej dziedziny wiedzy innych.  

Nauczyciele mogą nasz serwis wykorzystać do różnych celów:

  • znalezienia pomocy naukowych potrzebnych w prowadzeniu lekcji;
  • urozmaicenia zajęć szkolnych;
  • aktywizowania uczniów;
  • przygotowania się do wykładów.

 

Na naszej stronie nauczyciele, pedagodzy znajdą wiele cennych pomocy dydaktycznych, które z powodzeniem sprawdzą się w szkole lub w domu.

 

Również dla uczniów Know-howhistoria okaże się doskonałym serwisem dostarczającym ogromnej wiedzy w przystępnej formie. Uczniowie znajdą na naszej stronie niezwykle cenny materiał dydaktyczny, który pomoże im w bieżącej nauce, utrwali ich wiedzę, ale także sprawdzi ją przed sprawdzianem, testem, czy egzaminem. Z nami każde sprawdzenie wiedzy okaże się wyjątkowo łatwym zadaniem.

 

Know-howhistoria nie zapomina także o opiekunach, rodzicach czy dziadkach dostarczając ogromnej ilości pomocy dydaktycznych dla ich dzieci, wnuków. Każdy opiekun znajdzie na naszej stronie lekarstwo na nudę swojego podopiecznego, wiedzę na jedno kliknięcie myszką.

 

Dlaczego ten serwis jest idealnym dla Ciebie miejscem edukacyjnym?

  • Jeśli jesteś nauczycielem to tylko u nas znajdziesz wiele cennych pomocy dydaktycznych do pracy w szkole i to wszystko zupełnie za darmo. Polub nas na Facebooku i regularnie śledź na bieżąco, co udostępnia nasz serwis dla aktywnych zawodowo pedagogów

 

  • Jeśli jesteś uczniem, tylko z nami zupełnie za darmo możesz przygotować się do każdego sprawdzianu, odrobić prace domowe, powtórzyć materiał przed testem aktywnie rozwiązując prawdopodobne zadania

 

  • Jeśli jesteś rodzicem, dziadkiem lub babcią i martwisz się o wyniki swojego dziecka, wnuka, to doskonale trafiłeś! Serwis Know-howhistoria zniweluje luki w wiedzy Twojego podopiecznego lub zapewni mu nie lada rozrywkę sprawiając, iż nigdy więcej w domu nie dopadnie go nuda. Marzysz, aby Twoje dziecko, czy wnuk osiągało sukcesy z Historii? Chcesz wychować je na patriotę? Z nami pozna Historię, zarówno Polski, jak i świata. Zainteresuje się tą dziedziną wiedzy, przygotuje do konkursów i olimpiad historycznych

 

Zapewniamy pomoc, ale przede wszystkim gwarantujemy najwyższą jakość udostępnianych materiałów. Pracując czynnie, jako nauczyciele Historii i łącząc to nauczycielstwo z innymi przedmiotami szkolnymi, stale doskonalimy swój warsztat, powiększamy zakres wiedzy i umiejętności w odpowiednim przygotowywaniu do wspomnianej nauki wiedzy.

Serwisem Know-howhistoria zarządza małżeństwo Agnieszka i Adam Pawłowscy.

 

20160528_135249