Jak do nas trafiła gra?

Zdarza Wam się jadąc na zakupy po produkty spożywcze do sklepu np. Lidla, zajrzeć na dział z promocjami? Leżą tam różne rzeczy, które raz cieszą się wielką popularnością, innym razem natomiast nie znajdują wcale nabywców. Niekiedy jednak pośród licznego asortymentu można upolować prawdziwą perełkę. Ja kilka dni temu właśnie na taką perełkę natrafiłem. Za 8 zł 99 gr zakupiłem grę edukacyjną Mini Quiz – Historia Polski znanej polskiej firmy rodzinnej, Alexander z okolic Gdyni, obecnej na naszym krajowym rynku już ponad 35 lat. Przy nawale kapitału chińskiego i towarów wyprodukowanych dla dzieci w Państwie Środka, miłym jest znaleźć coś interesującego dla naszych pociech, co zostało stworzone nad Wisłą, a nie daleko w Azji.

20170410 211405 1000x563 - Mini Quiz – Historia Polski gra edukacyjna

tutaj chwilę przed rozpoczęciem gry, rozkładamy pionki i karty

 

20170410 211345 1000x563 - Mini Quiz – Historia Polski gra edukacyjna

gra świetnie się komponuje z naszym zającem wielkanocnym

Co znajdziemy w grze i jak w nią grać?

Ciężko przy pędzie dzisiejszych czasów znaleźć chwilę na gry z dziećmi. Jest to jednak jeden z najlepszych sposobów na świetne spędzenie czasu z naszymi pociechami, dlatego serdecznie zachęcam do tego rodzaju rozrywki wszystkich rodziców. Gra edukacyjna Mini Quiz – Historia Polski to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie tylko dostarczy dzieciom doskonałej zabawy, rewelacyjnej rozrywki w gronie rodzinnym, ale także jest fenomenalnym źródłem wiedzy na temat historii Polski. Gdy zobaczyłem w sklepie Lidl Mini Quiz – Historia Polski w cenie wspomnianych 8 zł i 99 gr i przeczytałem opis na opakowaniu, od razu nasunęła mi się myśl jeszcze innego zastosowania tej gry. Mianowicie 49 kart pytań (na jednej stronie) i odpowiedzi (na odwrocie) z 4 pytaniami na każdej, można wykorzystać, jako fiszki historyczne do nauki dziejów państwa polskiego. Niewielkie w swoim rozmiarze karty, dzięki czemu podręczne, z grubszego papieru, mogą posłużyć niejednemu dziecku jadącemu komunikacją miejską lub samochodem z rodzicami do szkoły, jako dobre źródło wiedzy historycznej. Materiał świetny przed sprawdzianem, egzaminem, odpowiedzią przy tablicy i to zarówno do powtórzenia, jak również nauczenia się po raz pierwszy.

20170413 174010 1000x563 - Mini Quiz – Historia Polski gra edukacyjna

Po części takie rozwiązanie, jak fiszki, zostało też wzięte pod uwagę przez samych producentów, firmę Alexander, bowiem w instrukcji dołączonej do gry jest to II wariant grania w quiz bez planszy, chociaż z pewną modyfikacją. I wariant obejmuje z kolei grę z planszą, do której dołączono także 3 sztuki pionków do gry (o kolorach żółty, zielony i niebieski), kostkę do rzucania ilości oczek, o które należy przesuwać pionek podczas gry, żetony (36 sztuk) będących punktami oraz klepsydrę do odmierzania czasu. W pudełku znajdziemy również karty z literami „a” i „b” (w sumie 6 sztuk, po trzy karty każdej literki), które są dodatkiem do pytań, aby za ich pomocą udzielać poprawnych odpowiedzi. Każde z pytań wzbogacone zostało dwoma możliwymi opcjami odpowiedzi. Dla przykładu pytanie oznaczone nr 1 na 13 karcie brzmi „Powstanie styczniowe wybuchło w styczniu:”, a jego odpowiedzi to „a. 1861 r., b. 1863 r.”.

karta do gry 884x1000 - Mini Quiz – Historia Polski gra edukacyjna

strona z pytaniami karty do gry

Dla tych, którzy dysponują średnią wiedzą historyczną, ale kojarzą pewne fakty po odpowiedziach, dwie opcje rozwiązań będą stanowiły bez wątpienia cenną pomoc. Trzeba tylko wybrać właściwe rozwiązanie 🙂

W instrukcji producent dokładnie opisał, w jaki sposób należy grać przy obu wariantach gry, dlatego nie będę o tym tutaj wspominał. Dodam tylko, iż zasady zostały prosto, jasno określone i nie będą stanowiły problemu dla nikogo, żeby je zrozumieć i opanować podczas gry.

 

Dlaczego polecamy?

Serdecznie polecam Mini Quiz – Historia Polski nie tylko z faktu, iż jest to gra edukacyjna o tematyce historycznej i że producent pochodzi z Polski. Polecam przede wszystkim przez wzgląd na nasze dzieci. Jeśli jesteśmy odpowiedzialnymi rodzicami, którym leży na sercu dobro naszych pociech i poszukujemy dla nich wartościowych rozrywek, to ta gra edukacyjna bez wątpienia dostarczy najmłodszym super zabawę oraz cenną wiedzę o naszej ojczyźnie.

20170413 174155 1000x563 - Mini Quiz – Historia Polski gra edukacyjna

walka do samego końca o to kto pierwszy przekroczy pole startu, które określiliśmy jako pole nie tylko rozpoczęcia gry, ale również jej zakończenia

 

Więcej na temat samej gry wszyscy zainteresowani znajdą pod linkiem Alexander.