Krzyżówki historyczne dot. powstania styczniowego.

Fenomenalna przygoda intelektualna dla dzieci i młodzieży. Nudzisz się? Chcesz powtórzyć swoją wiedzę? Sprawdzić się? A może szukasz zajęcia dla swojej pociechy? Wydrukuj bezpłatne krzyżówki i korzystaj do woli z super rozrywki edukacyjnej.

Czasy XIX wieku już za nami z tematyką historyczną na ten rok. Wszedłem z 7-mą klasą w okres po I wojnie światowej. Z tej okazji prezentuję 3 krzyżówki dotyczące powstania styczniowego z hasłem – ??? – a niech to będzie zagadka. Zdradzę tylko, że w każdej krzyżówce jest takie samo hasło główne, lecz hasła poboczne są już inne.

Tworząc niniejsze krzyżówki bazowałem na podręczniku Nowej Ery, na tematach 1-Ziemie polskie przed powstaniem styczniowym oraz 2- Powstanie styczniowe. Krzyżówki można traktować w formie mini karty pracy, bowiem oprócz odgadnięcia samych haseł pobocznych, istotne jest przede wszystkim hasło główne umożliwiające zrobienie podpunktu a).

Krzyżówki sprawdziłem w praktyce i wyszły doskonale na sprawdzianie. Mam nadzieję, że Tobie również się przydadzą. Zachęcam więc do pobierania, drukowania i rozwiązywania. Wszystkie krzyżówki wraz z rozwiązaniami dostępne pod postem w pdf do pobrania.

 

Zainteresowały Cię krzyżówki historyczne? Chcesz wiedzieć więcej na temat powstania styczniowego? Zajrzyj do Wykreślanka historyczna, czy Mapa myśli. Z nami świetnie opanujesz wiedzę z każdej epoki historycznej.

 

Załączniki do pobrania: