Kartkówka historyczna dot. dwudziestolecia międzywojennego w Europie i na świecie dla klasy 7-mej

 

Wierząc, że zgodnie z metodą testu zderzeniowego, czyli poprzez samodzielne robienie/przygotowywanie testów, sprawdzianów, kart pracy, uczę się i trwale zapamiętuję, przygotowałem kartkówkę. Można ją również stosować zastępczo, jako karta pracy. W ten sposób mam nadzieję nie tylko na skuteczne zapamiętywanie długookresowe, ale także na sprawdzanie/uczenie dzieci. Przy okazji cały czas rozwijam własną bazę materiałów dydaktycznych więc kilkukrotna korzyść. Jeśli Cię przekonałem, że metoda testu zderzeniowego, którą spopularyzował Radek Kotarski [tutaj przeczytasz o nim i jego fenomenalnej książce] na prawdę działa, to zapnij pasy, rozsiądź się wygodnie w fotelu i jedziemy z kartkówką. 

 

Informacje dotyczące kartkówki historycznej

Niniejsza kartkówka dotyczy okresu dwudziestolecia międzywojennego, czyli czasów po I a przed II wojną światową. Był to niezwykle burzliwy okres, jak na czasy powojenne. A może właśnie dlatego był on tak intensywny, że były to lata po kilkuletnim konflikcie zbrojnym? W końcu według rzymskiego porzekadła, chcesz pokoju, to szykuj się do wojny …

 

Kartkówka zawiera dwie wersje – A i B. Każda z nich składa się 4 zadań. W poście zostały załączone obie wersje do wykorzystania. Dostępne dla wszystkich do pobrania pod postem w formie plików pdf. Zachęcamy do wykorzystywania ich na lekcjach historii oraz nauczania pod różne konkursy i olimpiady.

 

Zainteresowanych tematyką I wojny światowej, która stała się zaczynem dwudziestolecia międzywojennego i tym samym przyczyną zasadniczą (z traktatem wersalskim) wybuchu II wojny światowej, zachęcam do zobaczenia:

 

Załączniki do pobrania: