INFOGRAFIKA – Przyczyny śmierci przedstawicieli dynastii Jagiellonów w Polsce

Źródło mojej inspiracji?

Ostatnio czytając książkę Jerzego Jankowskiego dostałem weny twórczej, aby zrobić zestawienie przyczyn śmierci polskich królów elekcyjnych. Pobawiłem się trochę i wyszła z tego interesująca infografika bardzo życzliwie przez Was drodzy czytelnicy przyjęta. Mam nadzieję, że pamiętacie tą infografikę, jeśli nie, to zachęcam, żeby sobie odświeżyć pamięć klikając w Przyczyny śmierci królów elekcyjnych w Polsce.

Teraz postanowiłem się znów pobawić  z przyczynami śmierci naszych władców z tą drobną różnicą, że na warsztat wziąłem dynastię Jagiellonów. Przy okazji dołożyłem jeszcze do niniejszej infografiki tych przedstawicieli Jagiellonów, którzy wprawdzie nie rządzili, ale również odgrywali istotną rolę w sprawowaniu władzy w Polsce i na Litwie.

 
Dynastia Jagiellonów jest pod względem zdrowotnym niezwykle specyficzna. Do jej upadku przyczyniła się pewna choroba …, która powodowała szybkie zgony swoich ofiar i przede wszystkim ich bezpłodność. Wiecie o jaką chorobę chodzi bez patrzenia w infografikę? Czy podane poniżej przyczyny zgonów przedstawicieli dynastii Jagiellonów są podobne do przyczyn śmieci królów elekcyjnych?

Już niedługo na naszej stronie recenzja książki Jerzego Jankowskiego. Bądźcie wytrwali …

 

Zainteresowała Cię infografika? Chcesz zobaczyć inne dotyczące Rzeczypospolitej Obojga Narodów? Wejdź na Szlachta w XVI-wiecznej Rzeczypospolitej lub 8 sposobów szlachcica na poderwanie panny. Zobacz także inne infografiki na naszej stronie Infografiki historyczne nowością na naszej stronie, Piramida Cheopsa i Klan Bushów.