INFOGRAFIKA – 8 sposobów szlachcica na poderwanie panny to przedstawienie metod, działań podejmowanych w minionych wiekach przez brać szlachecką żeby zdobyć serce ukochanej panny. Dalej więc pozostajemy w tematyce szlachty państwa polsko-litewskiego.

 

Źródło mojej inspiracji?

Zainspirowały mnie książki poruszające tematykę miłości staropolskiej w których pojawiały się różne formy gry miłosnej.W pierwszej kolejności będą to takie publikacje, jak „Miłość staropolska” Zbigniewa Kuchowicza, „Staropolska miłość” Alojzego Sajkowskiego, „Miłość staropolska. Obyczaje, intrygi, skandale” Agnieszki Lisak.

Metod działań szlachciców było wiele. Te przedstawione w infografice były najczęściej wymienianymi. Być może dlatego, że były najskuteczniejszymi w poderwaniu panny.

 

Sposoby poderwania panny wciąż obowiązujące?

Gdy będziecie oglądali infografikę zastanówcie się nad przedstawionymi w niej ośmioma sposobami podrywu w wykonaniu szlachciców. Niektóre nie straciły w ogóle na popularności i z powodzeniem są wciąż stosowane w grze miłosnej. Inne natomiast trochę trącą przeszłością, ale nawet one obecne są w ludowych klimatach.

A Wy – tu zwracam się do panów, aczkolwiek panie również mogą pisać – stosujecie podobne do szlachty sprzed trzech czy czterech wieków metody działania, gdy chodzi o podryw?

 

 

Zainteresowała Cię infografika? Chcesz zobaczyć inne dotyczące Rzeczypospolitej Obojga Narodów? Wejdź na Przyczyny śmierci królów elekcyjnych w Polsce czy Szlachta w XVI-wiecznej Rzeczypospolitej.

Zobacz także inne infografiki na naszej stronie Infografiki historyczne nowością na naszej stronie, Piramida Cheopsa i Klan Bushów.