Historia wojskowości dot. epoki starożytnej Test wiedzy

Test dla Maturzystów z Historii oraz innych uczniów

Maturzysto, piszesz 15 maja test wiedzy z historii? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z wybranego okresu historii ?

A może jesteś uczniem szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum i nie zdajesz w tym roku matury, ale także chciałbyś zweryfikować posiadaną przez Ciebie wiedze z danego okresu dziejów.

Wreszcie, może już dawno szkoła z Tobą, a mimo to chciałbyś sprawdzić się z historii, sprawdzić czy zdałbyś Maturę z historii? Ile jeszcze pamiętasz z wojskowości epoki starożytnej?

Proponujemy Wam drodzy czytelnicy interesujący wysiłek intelektualny z historii w postaci testu wiedzy z wojskowości dot. epoki starożytnej.

Co znajdziecie w teście?

W teście znajdziecie pytania dotyczące różnych zagadnień historii starożytnej, aczkolwiek nie wystarczy tylko sama wiedza faktograficzna. Ona jest oczywiście również ważna, ale żeby dobrze rozwiązać nasz test, musimy drodzy czytelnicy wykazać się także rozumowaniem chronologicznym, wiedzą z zakresu sztuki, czy mapy, umiejętnością analizowania tekstu źródłowego. Na końcu testu znajdziecie z kolei kartę z odpowiedziami, gdzie należy przelać swoje rozwiązania. Karta z odpowiedziami – gotowymi rozwiązaniami znajdziecie w osobnym pliku, poprawne odpowiedzi zaznaczone na czerwono. Test jak najbardziej może być w związku z tym wykorzystany przez nauczycieli historii do sprawdzenia wiedzy swoich uczniów, powtórzenia okresu epoki starożytnej lub jako karta pracy/praca domowa do wypełnienia w domu.

 

Szczegóły testu możecie zobaczyć pod postem, klikając i pobierając sobie plik (zamieszczony w pdf).

Jeśli jesteś zainteresowany drogi czytelniku innymi testami wiedzy np. z historii Polski to zachęcamy Cię to kliknięcia w test Historia Polski 966-1466 oraz Historia Polski 1505-1795.

 

 

Załączniki do pobrania: