Historia Polski 1505-1795 Test wiedzy

Gimnazjalisto, piszesz jutro test wiedzy z historii? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z wybranego okresu historii Polski? A może jesteś uczniem szkoły podstawowej lub liceum i także chciałbyś zweryfikować posiadaną przez Ciebie wiedze z danego okresu dziejów Polski. Tak czy siak proponujemy Wam drodzy czytelnicy interesujący wysiłek intelektualny z historii w postaci testu wiedzy z historii Polski z lat 1505 (data uchwalenia konstytucji sejmowej Nohil novi) – 1795 (data upadku państwa polsko-litewskiego, czyli Rzeczpospolitej).

Co znajdziecie w teście?

W teście znajdziecie pytania dotyczące różnych zagadnień historii Polski średniowiecznej, aczkolwiek nie wystarczy tylko sama wiedza faktograficzna. Ona jest oczywiście również ważna, ale żeby dobrze rozwiązać nasz test, musimy drodzy czytelnicy wykazać się także rozumowaniem chronologicznym, wiedzą z zakresu sztuki, czy mapy, umiejętnością analizowania tekstu źródłowego. Na końcu testu znajdziecie z kolei kartę z odpowiedziami, gdzie należy przelać swoje rozwiązania. Test jak najbardziej może być w związku z tym wykorzystany przez nauczycieli historii do sprawdzenia wiedzy swoich uczniów, powtórzenia okresu średniowiecza lub jako karta pracy/praca domowa do wypełnienia w domu.

Szczegóły testu możecie zobaczyć pod postem, klikając i pobierając sobie plik (zamieszczony w pdf).

Jeśli jesteś zainteresowany drogi czytelniku innymi testami wiedzy z historii Polski to zachęcamy Cię to kliknięcia w test Historia Polski 966-1466.

 

 

Załączniki do pobrania: